Spacer dla demokracji!

3 maja 2023
12.00-15.30

3 maja w samo południe zapraszamy na MARSZ DLA DEMOKRACJI!

W imieniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku 2050 oraz Akcji Demokracja, zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy pragną w sposób  radosny uczcić Święto Konstytucji 3 maja, na MARSZ DLA DEMOKRACJI, który przejdzie ulicami Warszawy 3 maja 2023, trasą od al. Szucha do Placu Krasińskich.

Święto Konstytucji 3 Maja to najbardziej radosne święto państwowe. Jest ono dowodem, że Polacy w swojej historii nie tylko toczyli spory, ale potrafili się także porozumieć i wspólnie wypracować kompromisy, które stały się symbolem demokracji w Polsce. Dziś, gdy ogromny spór wokół spraw polskich podzielił nas na walczące ze sobą plemiona pragniemy przypomnieć, że Polska jest domem nas wszystkich i wszyscy znajdziemy w niej swoje miejsce. Warunkiem jest wzajemny szacunek i uznanie zasad demokratycznych, gwarantujących wszystkim równe prawa. Dlatego tak wielu ludzi, zgromadzonych wokół różnych pomysłów na utrzymanie demokracji w naszym kraju, postanowiło przejść ramię w ramię przez Warszawę, wskazując miejsca, lub raczej instytucje, które stoją na straży polskiej demokracji, lub były dla niej zagrożeniem w przeszłości.

Organizatorami wydarzenia są: Akcja Demokracja i Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku 2050, a partnerem Komitet Obrony Demokracji.

MARSZ DLA DEMOKRACJI przejdzie trasą od ul. Szucha po Plac Krasińskich, zatrzymując się w 6 miejscach symbolizujących 6 filarów demokracji: KONSTYTUCJA – EDUKACJA – SEJM – WOLNE MEDIA – SAMORZĄDY – NIEZALEŻNE SĄD.

Szczególnym przystankiem dla Wolnych Mediów jest ul. Mysia 5 – dawna siedziba CENZURY. Zatrzymamy się tam na 15 minut, by usłyszeć, dlaczego niezależne media są tak ważnym filarem demokracji.

Początek marszu: godz. 12:00, Trybunał Konstytucyjny, al. Szucha 12A, Warszawa

Zakończenie: ok. godz. 15,30 – Sąd Najwyższy, Plac Krasińskich, Warszawa

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/536120468720306/
Oraz zaproszenie: https://youtu.be/nmsMfJoLbkU

Konferencje lokalne
Zbiórki
Spotkania
Inne wydarzenia
POLSKA
2050
STRATEGIE
2050