Wyprawka szkolna dla Domu Samotnej Matki na Pradze-Północ

07 września 2022
Woj. mazowieckie
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to nie lada wyzwanie dla mieszkańców Domów Samotnych Matek. Do codziennych zmagań wielu matek dochodzi jeszcze troska o zakup wyprawki szkolnej, która przy dzisiejszej galopującej drożyźnie może znacząco uszczuplić portfel nawet zamożnych rodzin. Dom Samotnej Matki na Pradze-Północ członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia Polska 2050 otoczyli szczególna opieką. Wiedząc o tym, jak skromnymi zasobami finansowymi dysponują podopieczni DSM, postanowili oni z początkiem roku szkolnego obdarować ich nowymi plecakami, piórnikami, bidonami, kredkami, zeszytami oraz farbami. Jak zwykle największą radość dzieciom sprawiają słodycze, których również nie zabrakło w przekazanych podarunkach. W nowych ubraniach, z nową wyprawką szkolną pociechy z Domu Samotnej Matki na Pradze-Północ zaczęły rok szkolny radośnie, z uśmiechem na twarzach.
Staramy się pamiętać o pasjach i zainteresowanych dzieci, wsłuchujemy się w ich marzenia, wspieramy ich hobby.  Marina – dziewczynka z DSM, kocha rysować i malować.  Dlatego też otrzymała od naszych wolontariuszy szkicownik oraz inne profesjonalne przybory plastyczne, aby mogła praktykując i ćwicząc rozwijać swoje hobby.
Jest to już kolejny raz, kiedy wolontariusze Polski 2050 fundują wyprawki szkolne dla podopiecznych DSM na Pradze. Aczkolwiek tym razem do wsparcia zaangażowało się aż 3 koła –  #Polska2050KołoPraga, #Polska2050KołoUrsynów i #Polska2050KołoPiaseczno.
Ale pierwszego września nie pamiętamy tylko o dzieciach. Oczywiście nasi członkowie i wolontariusze nie zapomnieli również o mamach mieszkających w DSM, dla których zostały zakupione piżamy i artykuły higieniczne.
Dzieciaki i mamy nie kryły radości i nie szczędziły podziękowań. U każdego na twarzy  gościł szczery uśmiech, który utwierdzał wszystkich w przekonaniu, że dzięki zaangażowaniu naszych członków i wolontariuszy zmieniamy świat na lepszy. Centymetr, po centymetrze, krok po kroku.
Szczególne podziękowania należą się Viki z Praskiej Ekipy Polska 2050 za zaangażowanie i czas poświęcony na skompletowanie fantastycznych wyprawek.
Mamom z Domu Samotnej Matki na Pradze-Północ życzymy dużo radości z dzieci, a dzieciom wielu sukcesów w nowo rozpoczętym roku szkolnym !