ZWIEDZAJ I DEGUSTUJ ŁÓDŹ pomaga dziecięcej psychiatrii!

24 sierpnia 2024
Woj. łódzkie
Akcje

Zapraszamy Was do zapoznania się z zupełnie nowym projektem wolontariackim pod hasłem “Zwiedzaj i degustuj Łódź”, w ramach którego 26 lipca odbyła się Pierwsza Kolacja Charytatywna w Łodzi!

Jeśli lubisz pomagać, a przy tym odkrywać niezwykłe smaki- śledź inicjatywę łódzkiego oddziału Stowarzyszenia Polska 2050! Jako pierwszy cel wolontariusze wybrali wsparcie polskiej psychiatrii dziecięcej. To zresztą nawiązanie do naszych cyklicznych akcji “Gramy w kolory”, które również kierowaliśmy do tych oddziałów, gdzie kupujemy potrzebne materiały do terapii zajęciowej. Ale każda kolacja będzie miała inny cel charytatywny.

Na czym polega łódzki projekt? To proste – w Kolacji Charytatywnej wziąć udział może każdy. Wystarczy skontaktować się z wolontariuszką i Przewodniczącą Zarządu regionu łódzkiego Magdaleną Boczkowską, by kupić voucher na uczestnictwo w wydarzeniu. Inicjatorami i organizatorami akcji jest właśnie Magda wraz z innym wolontariuszem – Damianem Kolasą, na co dzień szefem kuchni w Restauracji Jedwabna. Posłuchaj ich zaproszenia tutaj. Całość zapłaconej kwoty z pierwszego spotkania została przeznaczona na pomoc Dziecięcego Oddziału Psychiatrii Szpitala im. Babińskiego w Łodzi. Wcześniej został przeprowadzony wywiad, by odpowiadać na zgłaszane przez praktyków potrzeby.

“Chcemy, aby nasza pomoc była celowa, a nie przypadkowa” – mówi Magdalena. “Rozmawialiśmy z Aleksandrą Lewandowską, ordynator oddziału psychiatrycznego dla dzieci w Szpitalu im. Babińskiego w Łodzi, by pomagać lepiej i mądrzej, jak również promować terapię zajęciową”. Możecie obejrzeć krótki materiał tutaj. „Pragnęliśmy zrobić projekt, którego celem nie będzie tylko zbiórka i żeby osoby, które wspierają akcję czuły się też docenione i czerpały radość z obdarowania kogoś. Stąd pomysł kolacji – aby łączyć przyjemne z pożytecznym” – dodaje.

Pierwsza Kolacja Charytatywna miała miejsce w zabytkowej Kamienicy Pinkusa, znanej dobrze wolontariuszom Polski 2050. Przed kolacją uczestnicy rozpoczęli wieczór wycieczką z przewodnikami pod hasłem “Łódź Filmowa”. Gości oprowadzali Stanisław Roszczyk i Adam Miziołek. Zwiedzanie miasta było historycznym akcentem wieczoru.

Uczestnicy degustowali potrawy przygotowane przez Damiana. Partnerem kolacji była też “Winna kultura”, która zapewniła gościom wina. Z kolei artystka Gabi Furmankiewicz z Friela uświetniła atmosferę klasykami muzyki filmowej polskiej i zagranicznej.

Dziękujemy również za wsparcie w obsłudze Adrianowi Pawlakowi oraz Rafałowi Muszyńskiemu. Projekt został w całości zorganizowany przez Polska 2050 Łódzkie – Wiktorię Gajdę, Łukasza Kwietnia, Magdalenę Boczkowską oraz Damiana Kolasę.

Kolejna kolacja zaplanowana jest na wrzesień. Możecie już zgłosić się na magdalena.boczkowska@stowarzyszenie2050.pl. Szczegóły znajdziecie u nas, ale zachęcamy do śledzenia informacji bezpośrednio. Zaobserwuj Polska 2050 Łódzkie na Facebooku i Instagramie oraz specjalny fanpage “Zwiedzaj i degustuj Łódź”.

Jesteście ciekawi innych inicjatyw?

Zapisz się na nasz newsletter. A najlepiej zarejestruj się w bazie wolontariuszy Polski 2050 (wejdź na “dołącz”). Czekamy na Ciebie. Możesz także wesprzeć nas w ten sposób, kliknij w link.