Efekty minigrantów w Kujawsko-Pomorskim

12 sierpnia 2021
Woj. kujawsko-pomorskie
Minigranty, Akcje

Członkowie kujawsko-pomorskiego Stowarzyszenia Polska 2050 korzystając ze środków pozyskanych w ramach minigrantów, organizowali kilka bardzo ciekawych wydarzeń.

Punktem startowym był Włocławek w którym w czerwcu została przygotowana akcja „Świadomy obywatel„. Przy stolikach ustawionych w parku można było porozmawiać z aktywistami Ruchu Polska 2050 m.in. na temat praw obywatelskich zawartych w konstytucji, tolerancji, o przedsięwzięciach zrealizowanych we Włocławku, o relacjach między politykami a obywatelami, a także w ramach akcji edukacyjnych, wolontariusze i członkowie Stowarzyszenia rozmawiali z dziećmi na temat pszczół i nasion kwiatów miododajnych.

Kolejną bardzo ważną i piękną akcją była sesja fotograficzna dla wychowanków domów dziecka z Torunia i Bąkowa. Jej celem było wspieranie rozwoju emocjonalnego dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. W ramach projektu została wykonana profesjonalna sesja zdjęciowa dzieciom z dwóch domów dziecka. Organizatorzy do współpracy zaprosili profesjonalnych fotografów, a efekt działania trafił w ręce dzieci, będąc pamiątką ich historii.

Pozostałe akcje z minigrantów to wydrukowanie ulotek promujących wybory do toruńskich rad okręgów, spotkania w Żninie w cyklu „Porozmawiajmy o..” m.in. O Sierpniu’80 w Żninie i inowrocławska debata międzypartyjnych młodzieżówek o ekologii.