Rekrutacja! Nowy program liderski „Akademia Przywództwa”!

18 września 2024
Akademia Przywództwa

Zgłoś się już dziś do naszego półrocznego programu „Akademia Przywództwa”! To nowa inicjatywa edukacyjna Stowarzyszenia. Chcemy szkolić i wyposażać liderów w odpowiednie narzędzia i wzmacniać ich rozwój osobisty. Zaczynamy zajęcia od końca października! Program jest otwarty dla wszystkich, nie tylko do członków naszej organizacji.

Misją Stowarzyszenia Polska 2050 jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego poprzez angażowanie do działania i tworzenie przestrzeni do dialogu oraz swobodnej wymiany myśli.

Odpowiadamy na potrzeby i mamy cel!

Już wcześniej podejmowaliśmy próby szkoleń, wybierając najważniejsze dla nas tematy. Pora jednak na kompleksowy program! Dynamicznie zmieniające się realia gospodarcze, polityczne i społeczne wymuszają na liderach/managerach radzenie sobie z coraz bardziej złożonymi wyzwaniami.

Dlatego jedną z inicjatyw Zarządu Stowarzyszenia jest „Akademia Przywództwa” – program warsztatów i wykładów przygotowujący do pełnienia roli przywódcy/lidera/zarządzającego zespołem. Jak rozumiemy tę rolę? To osoby, które za sprawą swoich kompetencji, autorytetu, a także dostępnych narzędzi, potrafią motywować ludzi i zmieniać całą organizację, zapewniając jej sukces i rozwój oraz satysfakcję angażujących się w poszczególne działania członków i wolontariuszy.

Jak to wygląda?

„Akademia Przywództwa” składa się z 5 zjazdów (w tym trzy stacjonarne oraz dwa w trybie online). W programie m.in.: rozwój osobisty, zarządzanie zespołem, komunikacja (w tym wystąpienia publiczne), wartości, DNA i kultura organizacji.

Oferujemy zajęcia o różnym charakterze: praca warsztatowa, indywidualna, prelekcje, panele dyskusyjne.

Uczestnicy zdobędą nowe lub wzmocnią posiadane już kompetencje przywódcze, zaczynając od lepszego zrozumienia i zarządzenia sobą, poprzez komunikację, działanie w zmianie, zarządzanie zespołem, poznanie typów przywództwa – w tym zidentyfikowanie własnego, kończąc na przyjrzeniu się organizacjom i ich kulturze.

Program poprowadzą doświadczeni trenerzy, szkoleniowcy oraz zaproszeni goście (znane osoby ze sceny politycznej i nie tylko), lista prowadzących będzie dostępna wkrótce.

Do kogo kierujemy „Akademię Przywództwa”?

Akademia jest otwarta dla obecnych liderów, managerów pracujących z zespołami i grupami oraz osób wierzących w swoje predyspozycje i chcących rozwijać się w kierunku pełnienia ról przywódczych. Nie jesteś członkiem Polski 2050? Nie szkodzi. Zapraszamy osoby spoza organizacji.

Co zyskasz?

Absolwenci „Akademii Przywództwa” „zmierzą się” ze sobą, będą prowadzić satysfakcjonującą strony komunikację, efektywnie zarządzać zespołem, świadomie nazywać swoje wartości i konfrontować je z wartościami bliskich im organizacji. Poznają m.in. podstawy wystąpień publicznych, praktyczne zasady budowy marki i zarządzania kryzysem oraz zmianą.

Koszty i warunki uczestnictwa

Organizacja przedsięwzięcia pociąga za sobą koszty związane z noclegami, wyżywieniem, wynajmem sal wykładowych i sprzętu, drukiem materiałów. Udało się nam wspomniane koszty zoptymalizować i ograniczyć do niezbędnego minimum, głównie dzięki postawie prowadzących oraz zaproszonych gości, rezygnujących z wynagrodzenia w pierwszej edycji!

Chcąc zapewnić odpowiedni standard zajęć i komfort uczestników cena, wyłącznie dla członków Stowarzyszenia to 2 800 zł przy płatności jednorazowej – przed rozpoczęciem programu.
Istnieje możliwość rozłożenia na raty: 5 x 600 zł (3 000 zł) Dla pozostałych uczestników koszt jednorazowy: 3 800 zł (lub 5 x 800 zł = 4 000 zł)

Warunkiem otrzymania dyplomu ukończenie programu wymagane jest uczestnictwo we wszystkich modułach (oraz wykonywania zadań pomiędzy modułami). Dopuszczalna jest jednorazowa nieobecność w trakcie trwania całego programu.

Terminy zjazdów:

1. Zjazd: 25-26-27 października (start w piątek od godz. 18:00)
  2. Zjazd: online 16 listopada
  3. Zjazd: online 14 grudnia
  4. Zjazd stacjonarny : 18-19 stycznia
  5. Zjazd stacjonarny : 1-2 marca

Zjazdy stacjonarne odbywają się: Powiatowy Ośrodek Sport Hotel Miętne, ul. Główna 45
08-400 Garwolin (ok. 55 km od Warszawy)

Rekrutacja:

Krok pierwszy: Prosimy o przesłanie CV oraz listu motywacyjnego. Termin: do 07.10.2024

Krok drugi: Spotkania indywidualne z kandydatami (online). Termin: 8-18.10.2024 (do uzgodnienia z kandydatami)

W liście motywacyjnym prosimy zawrzeć odpowiedzi na poniższe zagadnienia:
– Dlaczego chcesz uczestniczyć w programie?
– Co chcesz wnieść do programu?
– Twoje doświadczenie jako lidera/liderki?
– Nad czym chciałbyś/chciałabyś pracować?

O wynikach rekrutacji poinformujemy 18.10.24 (lub wcześniej) pisemnym potwierdzeniem mailowym.

Zgłoszenia prosimy kierować na: m.rekas@stowarzyszenie2050.pl

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa!
Organizatorzy: Wanda Brociek (Wings of Change), Piotr Gąsiorowski (Instytut Przywództwa), Martyna Rękas, Katarzyna Suwała