Świece okopowe Warszawa – warsztaty

11 stycznia 2023
12:02
Woj. mazowieckie

Wolontariusze z Warszawy produkują świece okopowe dla Ukrainy

Świece okopowe Warszawa – zapraszamy do udziału w kolejnej akcji pomocowej dla Ukrainy, której organizatorem jest Stowarzyszenie Polska 2050 w woj. Mazowieckim. Tym razem będziemy razem robić świece okopowe. Stanowią one źródło światła i ciepła tak bardzo potrzebnego obrońcom Ukrainy. Zwłaszcza w trakcie zimy i gdy łańcuchy dostaw energii zostały zniszczone w efekcie rosyjskich ataków bombowych.  

Warsztaty, podczas których powstawać będą wspomniane świece odbędą się we czwartek, 12 stycznia b.r. w Kamiliańskie Misji Pomocy Społecznej, ul. Traktorzystów 26 w Warszawie. 

Wojna w Ukrainie trwa. Celem większości ataków rosyjskich rakiet oraz dronów jest infrastruktura energetyczna Ukrainy. Po zmasowanych atakach wojsk rosyjskich na zaplecze energetyczne Ukrainy, sytuacja cywilów jest bardzo ciężka. Mieszkańcy miast zmagają się z bardzo dotkliwymi skutkami tych działań wojennych kierowanych bezpośrednio w cywilów. Ponad 20 mln osób na terenie całego kraju pozostaje bez stałego dostępu do energii elektrycznej. A dzięki świecom okopowym walczący żołnierze mogą ogrzać dłonie, a nawet podgrzać posiłek. Są one także przydatne cywilom.

Dzięki inicjatywie naszych wolontariuszy udało się zebrać znaczną część potrzebnych materiałów. Mamy już puszki aluminiowe po żywności/karmie oraz pół tony parafiny i wosku, ale zachęcamy do przyniesienia ich również ze sobą – potrzeby są ogromne! 

Zapraszamy każdego, kto miałby ochotę włączyć w tę akcję, gdyż każdy z nas może pomóc ukraińskim żołnierzom i cywilom w tym wyjątkowo trudnym czasie. 

Zrobione świece zostaną przekazane ukraińskiemu wojsku, stacjonującemu w okolicach Bachmutu. 

Akcja w całej Polsce

Zobacz opis akcji w całej Polsce, bo udało nam się wyprodukować dużo więcej świec w różnych miastach. Przykładowo podobne warsztaty odbyły się już w woj. dolnośląskim, gdzie wolontariusze i członkowie  Polska 2050 Dolnośląskie wsparli cykliczną akcję „Foreign Front – Darujemy Ciepło Obrońcom Ukrainy”. Z kolei 14 stycznia Polska 2050 Opolskie spotka się na warsztatach w Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu przy ulicy Krakowskiej 32.

Pokażmy solidarność z walczącą Ukrainą. Nie pozwólmy, żeby ukraińscy żołnierze marzli w okopach, a ich dzieci w domach!  

Link do wydarzenia na FB https://fb.me/e/2auURh6O4

Jak zrobić świece okopowe?

Nie dałeś rady pojawić się na warsztatach? Podpowiemy jak zrobić świece samemu, można to zrobić w 6 prostych krokach. Wystarczą do tego proste przedmioty, których używamy na co dzień w domu. Na poniższych zdjęciach pokazujemy co dokładnie należy zrobić. A jeśli dalej potrzebujesz pomocy, to skontaktuj się z nami i chętnie pomożemy – mazowieckie@polska2050.pl

POLSKA
2050
STRATEGIE
2050